Slaktiņš Ūtoejas salā

23 / 07 / 2011
Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Draugiem Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Facebook Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Google+ Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on LinkedIn Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on LiveJournal Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Pinterest Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Tumblr Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Twitter Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Wordpress Share 'Slaktiņš Ūtoejas salā' on Email

Šobrīd zināms, ka nogalināto skaits Norvēģijas valdošās Darba partijas jauniešu nometnē sasniedzis 84 cilvēkus. Ūtoejas salā, kur pagājušajā naktī risinājās šausminošie notikumi, atrastas arī sprāgstvielas.

avots: KasJauns.lv

Žurnālisti ir ieguvuši pirmās liecības no slaktiņā izdzīvojušajiem, kurās viņi dalās pārdzīvojumos par salā notikušo. Visapkārt valdījusi panika, cilvēki centušies glābties, bet daudzi, ieraugot vīrieti policijas uniformā, domājuši, ka ieradusies palīdzība. Diemžēl vīrietis policista tērpā izrādījās slepkava, kurš atklājis uguni uz visiem, kas trāpījās viņa ceļā. Cilvēkiem, lai glābtu savu dzīvību, nācies pat gulēt blakus nošautajiem un izlikties par mirušiem.

Norvēģijas slaktiņā izdzīvojusī aculieciniece Stīne Renāte Haheima kanālam BBC stāsta: „Sākumā neko daudz neredzējām. Es atrados galvenajā ēkā un dzirdēju šāvienus. Sākās panika, cilvēki skrēja mežā vai uz krastmalu. Mēs bijām sadalījušies mazās grupiņās. Zvanījām savām ģimenēm un policijai. Pēkšņi kāds iesaucās, ka policija beidzot ir ieradusies. Piekrastē ieraudzījām vīrieti policijas uniformā, kurš mums tuvojās. Negaidīti vīrietis sāka šaut uz pārbiedētajiem cilvēkiem. Mēs sākām bēgt, lai glābtu savu dzīvību. Mēs skrējām ūdenī un sākām peldēt. Mēs izdzīvojām, bet daudziem tas neizdevās.”

Vīrietis šāva uz visiem, nešķirojot, – šokējošos notikumus atceras izdzīvojusī aculieciniece.Kāds cits vīrietis izdzīvojis, jo izlicies par beigtu. Adrians Prakons kanālam BBC stāsta: „No aizmugures dzirdējām neskaitāmus šāvienus. Slepkava mani ievainoja, tāpēc, lai izdzīvotu, man nācās izlikties par mirušu. Man apkārt bija vairāki nogalinātie, skats bija briesmīgs, bet man vajadzēja palikt guļot un izlikties, ka esmu miris.”

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie