Mainīs arodbiedrību likumu

21 / 07 / 2011
Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Draugiem Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Facebook Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Google+ Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on LinkedIn Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on LiveJournal Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Pinterest Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Tumblr Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Twitter Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Wordpress Share 'Mainīs arodbiedrību likumu' on Email

Šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Uzņēmumu reģistra (UR) izstrādātie grozījumi likumā „Par arodbiedrībām”, kas uzlabos arodbiedrību tiesisko regulējumu. Grozījumi arodbiedrību reģistra vešanai radīs tiesisko mehānismu, ar kura palīdzību arodbiedrības vieglāk un efektīvāk varēs īstenot savus mērķus. Tas juridiski aizsargās ne tikai arodbiedrību, bet arī trešo personu un sabiedrības tiesības.

avots: Tieslietu ministrija

Pašlaik minētais likums ir novecojis, tā normas ir vispārīgas un neskaidras, padarot sarežģītu reģistrācijas procesu. Tāpat nav noteikta arodbiedrību reģistra vešanas kārtība: kāda informācija UR jāuzkrāj un jāpublicē, nav noteikti iesniedzamie dokumenti un to saturs. Arodbiedrību reģistra vešana vairāk ir pamatota ar praksi un loģiku, nevis normatīvo aktu regulējumu. Likums arī nenosaka arodbiedrību organizatorisko struktūru, veidošanas, darbības, likvidācijas un reorganizācijas kārtību, līdz ar to tas ir atstāts pašu arodbiedrību ziņā.Pašlaik kopumā reģistrētas 173 arodbiedrības.

Likuma grozījumi vēl jāatbalsta valdībai un jāpieņem Saeimā. Ar grozījumiem var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie