Atbalsts demokrātijai sarūk…

30 / 06 / 2011
Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Draugiem Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Facebook Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Google+ Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on LinkedIn Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on LiveJournal Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Pinterest Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Tumblr Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Twitter Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Wordpress Share 'Atbalsts demokrātijai sarūk…' on Email

Ekonomiskās krīzes ietekmē samazinājies atbalsts demokrātijai Austrumeiropas reģionā – ar tādiem secinājumiem noslēdzies Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) un Pasaules Bankas (PB) pētījums. Salīdzinot ar 2006. gada datiem, 18 no 29 bijušajām komunisma valstīm šajā reģionā, kurās veiktas ERAB investīcijas, pagājušajā gadā mazinājies atbalsts demokrātijai kā vēlamākajai politiskajai sistēmai.

Kamēr Zviedrijā, Vācijā, Francijā un Lielbritānijā demokrātiju par veiksmīgāko valsts pārvaldes formu uzskata 80% respondentu, vienpadsmit Austrumeiropas valstīs mazāk kā 50% skaidri apliecina atbalstu demokrātijai.

Pētījumā secināts:

“No šīm valstīm Latvija, Lietuva un Rumānija krīzē pieredzēja īpaši strauju ekonomikas sarukumu. Tas varētu izskaidrot zemo atbalstu tirgus ekonomikai, taču ne to, kādēļ sarucis atbalsts demokrātijai.”

Latvijā, Lietuvā un Rumānijā arī visstraujāk mazinājusies iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi, salīdzinot ar iepriekšējo pētījumu, kas veikts pirms pieciem gadiem. Apmaiņā pret starptautisko aizdevumu Rumānijā atalgojums valsts sektorā samazināts par 25%. Tāpat ticis palielināts PVN un samazināts darbavietu skaits valsts sektorā. Latvijā līdzīgu taupības pasākumu apmērs sasniedza 16% no IKP, bet Lietuvā – 12% no IKP.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: ,

One Response to “ Atbalsts demokrātijai sarūk… ”

  1. Ilmārs Gromuls on 30 / 06 / 2011 at 10:18

    Labi parāda līdzšinējās polēmikas sekas, redz ir “gudrās galvas”, kas visu izdarīs un pārējie lai neraizējas. Lai guļ. Lai vergo.

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie