Atbalsts demokrātijai sarūk…

Ekonomiskās krīzes ietekmē samazinājies atbalsts demokrātijai Austrumeiropas reģionā – ar tādiem secinājumiem noslēdzies Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) un Pasaules Bankas (PB) pētījums. Salīdzinot ar 2006. gada datiem, 18 no 29 bijušajām komunisma valstīm šajā reģionā, kurās veiktas ERAB investīcijas, pagājušajā gadā mazinājies atbalsts demokrātijai kā vēlamākajai politiskajai sistēmai.

Kamēr Zviedrijā, Vācijā, Francijā un Lielbritānijā demokrātiju par veiksmīgāko valsts pārvaldes formu uzskata 80% respondentu, vienpadsmit Austrumeiropas valstīs mazāk kā 50% skaidri apliecina atbalstu demokrātijai.

Pētījumā secināts:

“No šīm valstīm Latvija, Lietuva un Rumānija krīzē pieredzēja īpaši strauju ekonomikas sarukumu. Tas varētu izskaidrot zemo atbalstu tirgus ekonomikai, taču ne to, kādēļ sarucis atbalsts demokrātijai.”

Latvijā, Lietuvā un Rumānijā arī visstraujāk mazinājusies iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi, salīdzinot ar iepriekšējo pētījumu, kas veikts pirms pieciem gadiem. Apmaiņā pret starptautisko aizdevumu Rumānijā atalgojums valsts sektorā samazināts par 25%. Tāpat ticis palielināts PVN un samazināts darbavietu skaits valsts sektorā. Latvijā līdzīgu taupības pasākumu apmērs sasniedza 16% no IKP, bet Lietuvā – 12% no IKP.

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “Atbalsts demokrātijai sarūk…

  1. 30 / 06 / 2011 at 10:18

    Labi parāda līdzšinējās polēmikas sekas, redz ir “gudrās galvas”, kas visu izdarīs un pārējie lai neraizējas. Lai guļ. Lai vergo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *