Nodoklis finanšu spekulācijām

Eiropas Sociāldemokrātu partija (PES) paziņojusi, ka vairāk kā 1000 nacionālo parlamentu sociālistu un sociāldemokrātu deputātu ir parakstījuši aicinājumu ieviest Eiropā nodokli finanšu spekulācijām.

Māris Grīnvalds, Kreisie.LV

“Ir grūti iedomāties kādu labāku, skaidrāku un spēcīgāku vēstījumu, ar kuru norādīt uz acīmredzamo atšķirību starp konservatīvo un progresīvo Eiropu. Iedomājieties, cik miljonus parastu eiropiešu šie 1000 sociālistu un sociāldemokrātu deputātu pārstāv un salīdziniet to ar bariņu finanšu tirgus spekulantu, kuru darbība rada tik postošas sekas!”

Šī citāta autors ir PES prezidents Pols Nīrups Rasmusens, kas guvis ievērību ilglaicīgā cīņā par ārpus kontroles esošā finanšu tirgus regulāciju, piemēram, piedāvājot Alternatīvo investīciju fondu pārvaldnieku direktīvas projektu. Šī akcija ir daļa no plašākas viseiropas Rīcības dienas, kuras mērķis ir atbalstīt Eiropas mēroga nodokļa ieviešanu finanšu spekulācijām.

“Panākt to, ka tūkstotis ievēlētu pārstāvju no visas Eiropas darbojas kopā vienota mērķa sasniegšanas labad, ir varens sasniegums,” saka P. N. Rasmusens. “Tas norāda gan uz PES sadarbības koordinēšanas spējām, gan, vēl jo svarīgāk, uz progresīvo pārstāvju vēlmi cīnīties par vienkāršo eiropiešu interesēm.”

PES piedāvā aplikt ar 0.05% nodokli profesionālo spekulētāju finanšu darbības, kas vērstas uz labuma guvumu no valūtu un pat veselu valstu ekonomisko sistēmu destabilizācijas. Paredzams, ka šāds nodoklis ļaus gūt papildus 200 miljardu eiro ES budžetos

Kā norādīja P. N. Rasmusens:

“Finanšu pakalpojumu industrija nesen nodibinājusi Eiropas Brokeru asociāciju, lai bloķētu spekulāciju nodokļa ieviešanu. 12 spekulanti pret miljoniem eiropiešu pārstāvjiem. Es zinu, kurā pusē vajadzētu nostāties Eiropas Komisijai.”

Jūlija sākumā Eiropas Komisijai jānāk klajā ar rekomendācijām ES Padomei par nodokļu politiku Eiropas finanšu sektorā.

Pilns aicinājuma teksts, kā arī aicinājumu parakstījušo deputātu saraksts būs pieejams ceturtdien, 23. jūnijā, kad Briselē uz tikšanos sanāks PES partiju līderi, daļa no kuriem dienu vēlāk piedalīsies ES Padomes sanāksmē.

Kreisie.LV jau iepriekš informēja, ka Latvijas premjerministrs, bijušais Latvijas Bankas darbinieks Valdis Dombrovskis (Vienotība, Eiropas Tautas partija) iebilst pret šāda nodokļa ieviešanu.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *