Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!

17 / 06 / 2011
Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Draugiem Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Facebook Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Google+ Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on LinkedIn Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on LiveJournal Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Pinterest Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Tumblr Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Twitter Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Wordpress Share 'Partiju dzīve uz parāda jāizbeidz!' on Email

Biedrība PROGRESĪVIE šodien vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), aicinot to rīkoties un izvērtēt vairāku politisko partiju finanšu saistības. Analizējot pieejamo informāciju, biedrība secinājusi, ka vairākas partijas iepriekšējās vēlēšanu kampaņas organizējušas “uz parāda”. Līdz ar to šīs partijas, tajā skaitā parlamentā pārstāvētās, iespējams, pārkāpušas partiju finansēšanas normatīvus, ļaujot juridiskām personām kļūt par politisko partiju kreditoriem un atbalstītājiem, ko stingri aizliedz likums.

Ņemot vērā pastāvošo lielo iespēju, ka jau šā gada rudenī notiks ārkārtas Saeimas vēlēšanas, biedrība PROGRESĪVIE aicina KNAB pievērst pastiprinātu uzmanību politisko partiju finansiālajam stāvoklim. Analizējot politisko partiju finanšu pārskatus, kā arī publiskajā telpā izskanējušo informāciju, biedrība secinājusi, ka vairākām politiskajām organizācijām pēc 10. Saeimas vēlēšanām izveidojušās vērā ņemamas parādsaistības – vairāku simtu tūkstošu latu apjomā. Šādi parādi rada nopietnus korupcijas riskus, kā arī liecina par iespējamiem pārkāpumiem politisko partiju finansēšanā.

Ansis Dobelis, PROGRESĪVIE Valdes priekšsēdētājs:

“Politiskās partijas, kas līdz vēlēšanām nespēj norēķināties par savām kampaņām, rada nopietnas bažas, ka pēc vēlēšanām tām būs jānodarbojas ar parādu atstrādāšanu, piemēram, pieņemot saviem kreditoriem labvēlīgus lēmumus uz valsts un sabiedrības rēķina. Īpaši šāda rīcība varētu būt raksturīga partijām, kas nonāk pie varas. Daudzi lēmumi var tikt pieņemti, rūpējoties par partijas kases piepildīšanu, nevis vēlētājiem doto solījumu izpildi. Tādēļ šāda situācija nav pieļaujama.”

PROGRESĪVIE iesniegumā KNAB lūdz pārbaudīt piecus aspektus, kas liek domāt, ka partijas pārkāpušas finansēšanas ierobežojumus. Galvenā problēma ir tā, ka partijas par savu priekšvēlēšanu kampaņu izdevumiem nenorēķinās saprātīgā termiņā, tādējādi faktiski saņemot aizdevumus no juridiskām personām – bet likums partijām liedz ņemt aizdevumus. Tāpat partijas, iespējams, par kavētajiem maksājumiem nav maksājušas līgumsodus vai likumā noteiktos soda procentus. Tādējādi juridiskas personas izrādījušas pretimnākšanu partijām un devušas tām īpašas atlaides, kas atbilstoši likumam uzskatāms par dāvinājumu vai ziedojumu, ko no juridiskām personām pieņemt nedrīkst.

Tāpat biedrība aicina KNAB pārbaudīt, vai atbildīgie politiķi, kuri pārstāv politiskās partijas ar vērā ņemamām parādsaistībām, darbojoties valsts pārvaldē, nav pieņēmuši pozitīvus lēmumus attiecībā uz juridiskajām personām, kurām šīs politiskās organizācijas ir parādā. Turklāt, ja politiskās partijas ir guvušas mantisku labumu no juridiskajām personām vai arī savu darbību finansējušas uz aizņēmuma pamata, PROGRESĪVIE aicina KNAB vērsties pret attiecīgajām politiskajām organizācijām ar likumā noteiktajām soda sankcijām.

biedrības PROGRESĪVIE iesniegums KNAB: [PDF]

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie