Latvijā būs biomasas TES

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) nolēmusi finansiāli atbalstīt divu biomasas termoelektrostaciju būvniecību Latvijā un Igaunijā, piešķirot 34,4 miljonus eiro lielu aizdevumu. Tas palielinās zaļās enerģijas ražošanas apmērus Baltijas valstīs un ir turpinājums bankas investīcijām ilgtspējīgā enerģijas infrastruktūrā šajā reģionā.

Aizdevums piešķirts vienam no Igaunijas lielākajiem koka palešu ražotājiem – “Graanul Invest”. Katras TES jauda paredzēta uz 6,4 megavatiem elektrības un 15 megavatiem siltuma; tāpat finansējums paredzēts arī “Graanul Invest” enerģijas izmantošanas efektivitātes veicināšanai, uzlabojot uzņēmuma palešu ražošanas efektivitāti.

Projekts ir nozīmīgs turpinājums pērn sāktajām ERAB investīcijām Baltijas enerģētikas nozarē, kad tika piešķirtas investīcijas lielākiem infrastruktūras projektiem, lai daļēji aizstātu tās enerģijas ražošanas jaudas, kas tika zaudētas, slēdzot Ignalinas atomelektrostaciju (AES), uzsver ERAB.

Nesen līdzīgs finansējums piešķirts biomasas TES būvniecībai Polijā, un ERAB sola turpināt šādu projektu atbalstīšanu visā savas darbības reģionā. Kopš ERAB sāka darbību Baltijas valstīs, tā jau ir investējusi 1,6 miljardus eiro (1,1 miljardu latu) Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kopumā īstenojot 230 projektus korporatīvajā, finanšu, enerģētikas un infrastruktūras nozarēs.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *