Eiropas dienas Dārza svētki

Eiropas Savienības dārza svētki 2011, kurus atzīmē par godu Eiropas dienai, šogad veltīti Eiropas brīvprātīgā darba gadam. Iesaistot plašu dalībnieku loku, tiks atspoguļots brīvprātīgais darbs kā unikāla sociālās līdzdalības forma. Svētkos ar informāciju par arodbiedrībām piedalīsies arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība.

“Domāju, ka brīvprātīgā darba ideja ikvienam ir viegli saprotama un zināma, un katrs no mums iesaistoties šajā darbībā gūst pārliecību par spēju ietekmēt notiekošo un neatsveramu gandarījuma sajūtu. Tā nav tikai palīdzības sniegšana, bet aktīva iesaistīšanās dzīves kvalitātes uzlabošanā. Dzīves kvalitāti veido pozitīvas emocijas, sarunas un kopā būšana, tās ir lietas, ko nevar nopirkt par naudu un tieši tāpēc tās ir tik svarīgas,” savās pārdomās dalās Evita Zālīte, operdziedātāja un Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 labas gribas vēstniece.

11 informatīvajās teltīs Vērmanes parka teritorijā ikvienam interesentam būs iespēja saņemt izziņas materiālus par brīvprātīgo darbu dažādās sociālajās jomās, skaidrojumus par brīvprātīgo kustības pamatprincipiem, kā arī praktiskus ieteikumus, kā iesaistīties sabiedrībai tik būtiskajā sociālajā kustībā.

Svētdienas pasākums domāts visu paaudžu apmeklētājiem.

► Bērni varēs iesaistīties dažādu radošo darbnīcu aktivitātēs, priecāties par čehu leļļu teātri, risināt konkursu uzdevumus, krāsot komiskus, iepazīties un kopīgi fotografēties ar Vāverpuiku Tomu un Ezīti Jostiņu, kā arī sagatavot mīļas dāvaniņas māmiņām Mātes dienā.

► Jauniešus gaidīs grafiti meistari, būs neaizmirstamas tikšanās ar skeletonistiem brāļiem Dukuriem, visplašākā informācija par Pasaules čempionātu hokejā un Eiropas čempionātu basketbolā, iespēja sastapt ielu vingrotāju pārstāvjus, piedalīties video konkursā, veidojot video klipus, un pieteikties gokartu rallijam.

► Vecāki un vecvecāki gūs visplašāko informāciju par brīvprātīgā darba veidiem un iespējām visā Eiropā, ieteikumus par veselīgu uzturu un atklāsmes par dabas noslēpumiem, varēs apgūt nūjošanas iemaņas, piedalīties brīvprātīgo himnas vārdu sacerēšanā un apgleznot puķu podus, kuros stādītās puķes kā krāšņu suvenīru ņemt līdzi pēc aktīvi un interesanti pavadītās Eiropas dienas.

Daudzveidīgajā koncerta programmā Vērmanes dārza estrādē visas dienas garumā uzstāsies latviešu un ārzemju mākslinieki, kas atbalsta brīvprātīgo darbu Latvijā un Eiropā.

Visi varēs iesaistīties Latvijā jau tradicionālajā Eiropas dārza svētku interaktīvajā spēlē Piedalies! Atbildot uz dalīborganizāciju sagatavotajiem jautājumiem, izpildot aizraujošus uzdevumus un sakrājot uzlīmes, ikvienam būs iespēja piedalīties vērtīgu balvu izlozē, kuras nodrošinās ES dalībvalstu vēstniecības, valsts un nevalstiskās organizācijas.

Par Eiropas dienu

1950.gada 9.maijā – piecus gadus pēc II pasaules kara beigām – Francijas ārlietu ministram Robertam Šūmanam radās plāns apvienot Eiropas valstu ogļu un tērauda nozares, lai tā novērstu vēl viena kara iespēju. Šī ideja īstenojās realitātē un kļuva par Eiropas Savienības sākumpunktu, tāpēc 9.maiju visā Eiropas Savienībā atzīmē kā Eiropas Dienu.

Turpinot tradīcijas, Latvijā no 5. līdz 9.maijam tiks atzīmēta Eiropas nedēļa, kuras galvenais notikums būs jau trešie ikgadējie Eiropas Savienības Dārza svētki, kas šoreiz, pielāgojoties kalendāra ritējumam, notiks 8.maijā Vērmanes dārzā, Rīgā. Pasākums būs veltīts Eiropas brīvprātīgā darba gada tēmai, kuras ietvaros tiks popularizētas brīvprātīgā darba vērtības un nozīme sabiedrībā.

2011. gads ir pasludināts par Eiropas Brīvprātīgā darba gadu. Tas ir pamudinājums ES dalībvalstīm pievērsties brīvprātīgā darba jautājuma sakārtošanai, attīstot brīvprātīgā darba īstenošanas atbalsta sistēmu un veicot brīvprātīgā darba esošās sistēmas izpēti un analīzi, vienlaikus popularizējot brīvprātīgo darbu sabiedrības vidū.

Pasākuma organizatori ir Ārlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Rīgas dome un Eiropas Savienības dalībvalstu vēstniecības Rīgā. Pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

 

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *