Par finanšu nodokli Eiropā

Koalīcijas “Eiropieši par finanšu reformu” (EFFR) locekļi Eiropas Sociāldemokrātu partijas (PES) vadībā kopējas Eiropas līmeņa kampaņas ietvaros vēršas pret Eiropas nodokļu komisāru Algirdu Šemetu, kam pārmet “iešanu finanšu lobija pavadā”. Kampaņas atbalstītāji, atsaucoties uz pārliecinošo Eiropas Parlamenta (EP) 8. marta balsojuma rezultātu, pieprasa Eiropas finanšu darījumu nodokļa ieviešanu.

Māris Grīnvalds, Kreisie.LV

Par kampaņas centrālo elementu kļuvusi interaktīva A. Šemetas fotogrāfija, uz kuras ir paraksts: “Vai zināt, pret ko iestājas šis cilvēks? Spiediet šeit līdz 19. aprīlim| . Paraksts vērš uzmanību uz termiņu, kurā noslēgsies Komisijas konsultācijas par nodokļu politiku finanšu sektorā. EP balsojuma iznākums ir piespiedis A. Šemetu raisīt šādu konsultāciju par spīti viņa nepatikai. Kampaņas atbalstam ir izveidota arī mājaslapa ar plašāku iniciatīvas aprakstu. Jāpiezīmē, ka personificēta kampaņa pret kādu konkrētu ierēdni nav tipiska citādi visnotaļ pieklājīgajām un izsmalcinātajām Briseles publikas akcijām. Tā atspoguļo augošo dusmu pakāpi, ko raisa Komisijas pretdarbība Eiropas finanšu darījumu nodoklim. Komentējot 8. marta balsojuma iznākumu, A. Šemeta nekavējoties nodēvēja EP rīcību par “bezatbildīgu”.

PES ģenerālsekretārs Filips Korderī paziņojis, ka: “Mūsu kampaņai ir trīs mērķi: galvenokārt, panākt Eiropas finanšu darījumu nodokļa ieviešanu, lai gūtu tik nepieciešamos finanšu līdzekļus no tiem finanšu tirgus dalībniekiem, kuru rīcība tieši izraisīja šo krīzi; otrkārt, mēs vēlamies mobilizēt cilvēkus kopējai reakcijai uz Komisijas konsultāciju procesu; un treškārt, ir svarīgi nodrošināt to, lai A. Šemeta nebloķētu šo procesu. Arī tas, ka konsultāciju process norit tikai angliski, skaidri norāda uz to, ka Komisija vēlējās saņemt priekšlikumus tikai no finanšu sektora. Tas nav nekas cits kā prasts favorītisms. Mūsu kampaņa pastiprinās pilsoņu balsis.”

Līdz pat šim brīdim A. Šemetas birojs nav sniedzis nekādus komentārus par šo iniciatīvu.

► Kreisie.LV aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju parakstīt šīs kampaņas veidotāju petīciju, lai par krīzes sekām maksātu tie, kuru neierobežotā alkatība ir bijusi tās pamatā.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *