PAR progresīvo

2010. gada rudenī ziņu portāla Kreisie.LV komanda aicināja sabiedrību iesaistīties parakstu vākšanas kampaņā par progresīvās nodokļu sistēmas ieviešanu Latvijā. Organizējot akciju, norādījām, ka esošā nodokļu sistēma ilgtermiņā radījusi valstī dramatisku nevienlīdzību, kurā sabiedrības vairākumam, īpaši trūcīgākajiem, nodokļos nākas samaksāt nesamērīgi lielu savu ienākumu daļu, kamēr  nodokļu  minimālo slogu bauda tikai neliels varas elitei pietuvināto bagātnieku loks. Situācijas uzlabošanai tika piedāvāts atbalstīt progresīvās nodokļu sistēmas ieviešanu, kura mazinātu šo nevienlīdzību, kā arī celtu kopējo labklājību,  radītu nodokļu maksāšanas kultūru un veicinātu sabiedrības iesaistīšanos valsts attīstībā.

Līdz  šim brīdim akcijā izdevies savākt nedaudz virs 2 tūkstošiem parakstu, kas ir maz, ja skatās pēc iedzīvotāju kopskaita, taču diezgan daudz, ja ņem vērā,  ka portāls Kreisie.LV pastāv kā brīvprātīga iniciatīva, kurai nav piesaistīts nevienas politiskas vai politikai pietuvinātas organizācijas finansējums. Akcija reklamēta tikai pašu iespēju robežās ar privātām sarakstēm, kā arī, runājot ar iedzīvotājiem dažādu Latvijas pilsētu ielās.

Pirms kāda laika nosūtījām šo parakstu apkopojumu uz visām Saeimas frakcijām un tajā pārstāvēto partiju centrālajiem birojiem, taču jelkādu atbildi (turklāt ar atbalstu) saņēmām tikai no Nacionālās apvienības VL/TB-LNNK, kuras pārstāvis Jānis Iesalnieks apliecināja, ka “Visu Latvijai” rindās šajā jautājumā gan vienprātības neesot, tomēr daudzi biedri, tai skaitā vadošus amatus ieņemoši, atbalsta progresīvās nodokļu sistēmas ieviešanu Latvijā. No citām partijām nesaņēmām pat apliecinājumu, ka vēstule būtu saņemta…

Šorīt izsūtījām vēstuli atkārtoti, šoreiz tiešā veidā ikkatram deputātam. Bez šaubām, plānojam arī citas aktivitātes – gan turpinot vākt parakstus zem petīcijas par nodokļu sistēmas reformu, gan pielietojot citas konvenciālas metodes ar mērķi panākt no “tautas kalpiem” ķeršanos pie vēlēšanu priekšvakarā doto solījumu pildīšanas.

Pateicoties faktam, ka portāla Kreisie.LV redakcijas pārstāvji ir iesaistījušies arī nesen tapušajā sabiedriskajā organizācijā – sociāldemokrātiskajā biedrībā PROGRESĪVIE, kura par vienu no tuvākajā laikā galvenajiem darbiem ir pasludinājusi tieši nodokļu sistēmas reformu veicināšanu, – plānojam apvienot spēkus un turpmāk pie šī jautājuma strādāt kopā, gan uzrunājot sabiedrību, gan meklējot atbalstu idejas virzībai.

Aicinām iesaistīties arī citus interesentus!

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “PAR progresīvo

  1. Jautājums?!
    06 / 04 / 2011 at 13:25

    Lūdzu norādīt gadu ,datumu un mēnesi,kad Jūs pirmo reizi iesniedzāt LR Saeimā petīciju par progresīvo nodokļu sistēmas ieviešanu. Vai tā nav kārtējā petīcijas parakstītāju mānīšana?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *