Zemes stunda 2011

Sestdien, 26. martā pl. 20:30 pēc Latvijas laika visā pasaulē tiks atzīmēta t.s. Zemes stunda, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos planētas labā. Šī gada akcijas Zemes stunda mērķis ir rosināt ikvienu padomāt par savu ikdienas rīcību, lai kopīgi veicinātu vides ilgtspēju. Akciju ik gadu organizē Pasaules Dabas Fonds.

2007. gadā Zemes stunda aizsākās kā vienas pilsētas – Sidnejas iniciatīva. Slavenajā Austrālijas pilsētā akcijā piedalījās 2.2 miljoni mājsaimniecību un uzņēmumu. 2008. gadā Zemes stunda izvērtās par globālu pasākumu, tās norisē iesaistījās ap 50 miljoniem cilvēku 35 pasaules valstīs.

2009. gadā Zemes stunda piedzīvoja grandiozu atsaucību – simtiem miljonu cilvēku no 3900 pilsētām 88 valstīs nodeva savu balsi par Zemi. Šīs balsis tika nodotas Kopenhāgenas klimata samita dalībniekiem, bet diemžēl tikšanās nenesa gaidītos rezultātus un pasaules līderi nepanāca tik svarīgo un sabiedrības pieprasīto vienošanos. Savukārt, 2010. gads pārspēja visu iepriekš cerēto – akcijā piedalījās simtiem miljonu cilvēku vairāk nekā 128 valstīs 4000 pilsētās, kuru vidū arī 47 Latvijas pašvaldības – Rīgas, Liepājas, Daugavpils, Ventspils, Jēkabpils un Jelgavas pilsētas, Kuldīgas, Aglonas, Rundāles, Kārsavas, Amatas, Tukuma, Krāslavas, Apes, Baldones, Jaunpiebalgas, Vecumnieku, Aizkraukles, Raunas, Baltinavas, Skrīveru, Valkas, Ilūkstes, Iecavas, Mālpils, Lielvārdes, Saulkrastu, Balvu, Pļaviņu, Kocēnu, Ikšķiles, Rēzeknes, Ādažu, Salas, Cēsu, Ludzas, Salaspils un Jaunpils, Rēzeknes, Ķeguma, Talsu un Limbažu novadi, kas piedalījās akcijā, izslēdzot apgaismojumu nozīmīgiem pašvaldības objektiem un aicinot akciju atbalstīt pašvaldības iedzīvotājus un uzņēmumus. Zemes stundu atbalstīja arī Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Jau zināms, ka arī šogad uz stundu izslēgs Rīgas pils torņa, Televīzijas torņa, Dzelzceļa tilta, Saeimas mājas, Brīvības pieminekļa un citu iestāžu apgaismojumu. Līdz šim brīdim dalību 2011. gada akcijā pieteikušas 33 pašvaldības, taču Pasaules Dabas fonda pārstāve Edīte Husare informējusi, ka kopumā dalībnieku būs vairāk, bet ne visas pašvaldības savu dalību pieteiks oficiāli.

Rīgā Pasaules Dabas fonds sadarbībā ar Latvijas Universitāti un Zaļo jostu organizēs tematisku koncertu “NABAKLAB” no pl.19:00, kur katrs varēs izliet īpašo Zemes stundas sveci. Vēlāk ap pl.20:15 koncerta klausītāji aicināti kolektīvi doties pie Brīvības pieminekļa, lai vērotu, kā nodzisīs tā apgaismojums. Šajā mirklī akcijas dalībnieki aicināti aizdedzināt pašu darinātās sveces un novietot tās pie Brīvības pieminekļa, veidojot Zemes stundas simbolu “60+”.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *