Protestēs arī arodbiedrības

Šodien notika Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) ārkārtas Valdes sēde, kurā LBAS daļīborganizācijas nolēma atbalstīt un iesaistīties protesta akcijā 24. martā. Jau ziņots, ka š.g. 24. martā Rīgā notiks vairākas protesta akcijas pret valdības lēmumiem palielināt nodokļus un tarifus, pazeminot iedzīvotāju maksātspējas un labklājības līmeņus. Tās ir pieteikušas atsevišķas fiziskās personas, kā arī profesionālās asociācijas. Galvenais pasākums – protests pret „Latvenergo” tarifu paaugstināšanu tiek plānots plkst. 12.00 kā pikets pie Prezidenta pils, ar tālāku pārvietošanos pie Saeimas nama un simbolisku salauzto lietussargu nolikšanu uz Saeimas kāpnēm.

Arī LBAS, tāpat kā protesta akciju organizētāji un pieteicēji, aicina dalībniekus ievērot sabiedrisko kārtību, izvairīties no vardarbības un uz vardarbību vērstu lozungu vai plakātu izmantošanas.

Savukārt Eiropas Arodbiedrību konfederācija (ETUC) ir pieņēmusi lēmumu 24.martu pasludināt par Rīcības dienu, turpinot tās akcijas, kurās arodbiedrību biedri piedalījās pagājušā gada nogalē, šoreiz ar devīzi – „Pārvaldīt Eiropu: vairāk darbavietu, vairāk taisnīguma un solidaritātes. Nē – bargai taupībai!”.

LBAS pievienojas Eiropas arodbiedrībām un šajā dienā iestāsies pret bargas taupības plāniem Eiropā – algu un pensiju samazināšanu; pret nestabilitāti un bezdarbu; pret neregulētiem darba standartiem un sociālo regresu; pret sociālo nevienlīdzību. LBAS ir par: pieejamību kvalitatīvam, kolektīvam darbam un labākai apmācībai; par garantijām cienīgai darba samaksai; par stingru sociālo aizsardzību; par pirktspējas aizsardzību; par garantijām labākām pensijām; par kvalitatīviem un pieejamiem sabiedriskajiem pakalpojumiem.

LBAS Valde rosināja dalīborganizācijām 24. martā nepieteikt atsevišķu arodbiedrību akciju, bet gan pievienoties tām norisēm, kas izsludinātas pilsētā, un kuru mērķi saskan ar mūsu mērķiem. Tāpēc LBAS aicina visas dalīborganizācijas izvērtēt savas iespējas piedalīties centrālajos pasākumus, aktivizējot arodbiedrību individuālos biedrus un sagatavojot attiecīgo vizuālo noformējumu, kas uzsvērtu arodbiedrību līdzdalību un pozīciju.

LBAS iesaka arodbiedrībām savus biedrus aicināt pulcēties laukumā pie Sāpju Dievmātes baznīcas (Vecrīgas virzienā no Prezidenta pils) 24. martā līdz plkst. 11.45, vadoties pēc LBAS emblēmas.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *