Kas tālāk, Latvija?

11 / 03 / 2011
Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Draugiem Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Facebook Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Google+ Share 'Kas tālāk, Latvija?' on LinkedIn Share 'Kas tālāk, Latvija?' on LiveJournal Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Pinterest Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Tumblr Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Twitter Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Wordpress Share 'Kas tālāk, Latvija?' on Email

Atkal radikāļi Latvijas sabiedrību ievelk jaunā etniskas pretstāves posmā. Nacionālradikāļu uzbrukumi bilingvālajām skolām nav nekas jauns. Izbrīnu rada valdošo partiju nevēlēšanās paust skaidru nostāju un norobežoties no «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvibai»/LNNK provokācijas ar referendumu par Satversmes grozījumiem. Ja valdība patiesi vēlas valstī stabilitāti un sabiedrības integrāciju, tai ir skaidri jāpaziņo, ka tā noraida nacionālradikāļu ierosinājumu, un jāaicina Latvijas pilsoņi atturēties no dalības parakstu vākšanā.

Autors: Jānis Urbanovičs, LR 10. Saeimas deputāts

Nacionālradikāļu referenduma šovs, ja tāds notiks, mums izmaksās miljoniem latu. Lai valdība šo naudu izlieto latviešu valodas mācīšanai bilingvālajās skolās un bezdarbnieku apmācībai nepieciešamajās profesijās.

Uz pretstāvi tiecas arī referenduma iniciatori par otru valsts valodu. Pastāv divi galvenie fakti, uz kuriem jābalstās jebkuram atbildīgam politiskam spēkam, kas etniskos konfliktus tiecas pārvarēt, nevis gūt no tiem labumu.

Pirmais: latviešu valoda ir un būs vienīgā valsts valoda Latvijā. Tāda ir Latvijas pilsoņu vairākuma nelokāma griba. Otrais: krievu valoda un kultūra Latvijā ir valsts bagātība un ieguvums visiem Latvijas iedzīvotājiem neatkarīgi no nacionālās piederības.

Krievu valoda Latvijā nav sveša, un tā jāatzīst ar likumu, tai kā nacionālās minoritātes valodai jāsaņem valsts un sabiedrības atbalsts, tajā skaitā izglītības jomā. Referenduma par otro valsts valodu iznākums kļūs ne tikai par “krievu atbildi nacionālistiem”, tas pastiprinās sabiedrībā pretstāves un sašķeltības atmosfēru. Tādā gaisotnē varēs aizmirst par dialogu un centieniem valodas, izglītības un nepilsoņu stāvokļa jautājumos, kuri satrauc krievvalodīgos Latvijas iedzīvotājus.

Latvijā veidojas divas politiskās frontes, un tās ir sekas veselas varas paaudzes nespējai risināt sabiedrības dzīves aktuālas problēmas. Vara ir galvenā nākamo satricinājumu vaininiece un provocētāja. Ja valdība neplāno pievienoties vienai no frontēm, tai ir skaidri jāpauž sava nostāja. Citādi visi pārējie Latvijā palikušie iedzīvotāji tiks “mobilizēti” frontēs…

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie