Igauņi apdzen visus

09 / 03 / 2011
Share 'Igauņi apdzen visus' on Draugiem Share 'Igauņi apdzen visus' on Facebook Share 'Igauņi apdzen visus' on Google+ Share 'Igauņi apdzen visus' on LinkedIn Share 'Igauņi apdzen visus' on LiveJournal Share 'Igauņi apdzen visus' on Pinterest Share 'Igauņi apdzen visus' on Tumblr Share 'Igauņi apdzen visus' on Twitter Share 'Igauņi apdzen visus' on Wordpress Share 'Igauņi apdzen visus' on Email

Japāņu autoražotājs Mitsubishi, kurš kā viens no pirmajiem ir sācis elektroauto ražošanu masveidā, ir panācis vienošanos ar Igaunijas valdību par veselu 507 i-MiEV automobiļu piegādi tā dēvētās “Zaļo investīciju shēmas” ietvaros.

507 i-MiEV vienības – tas ir lielākais elektroautomobiļa pasūtījums pasaulē, un Igaunijas valdība to īsteno nolūkā veicināt zaļo domāšanu un samazināt CO2 izmešu apjomu. Turklāt to palīdzēs panākt ne tikai i-MiEV, kas pārvietojas bez jebkādiem kaitīgiem izmešiem; apmaiņā pret automobiļiem Mitsubishi Corporation saņems no Igaunijas emisiju kvotas 10 miljonu tonnu apmērā atbilstoši Kioto protokola ietveros atrunātajiem emisiju tirdzniecības nosacījumiem.

Avots: Tvnet.lv

Elektromobiļus Igaunijā plānots lietot ikdienas vajadzībām, piemēram, nodot sociālo darbinieku vai pašvaldību pārstāvju rīcībā, lai tie pilsētas satiksmē pārvietotos videi maksimāli draudzīgā manierē. Elektromobiļus varēs iegādāties arī privātpersonas. Visus auto Mitsubishi plāno piegādāt līdz šā gada decembrim, turklāt, kas būtiski, līdz 2013. gadam japāņu koncerns sola izbūvēt arī 250 elektroauto uzlādes vietas lielākajās pilsētās un noslogotāko šoseju malās.

507 i-MiEV Igaunijā būs tikai sākums, jo kaimiņvalstī plānots iedzīvotājus radināt pie elektriskā transporta lietošanas arī ārpus urbanizētās vides un personīgā transporta elektrifikāciju pārvērst par valsts mēroga pasākumu, kura mērķis ir panākt, lai atjaunojamās enerģijas daļa transporta sektorā tuvākajos dažos gados palielinās līdz 10%.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie