Igauņi apdzen visus

Japāņu autoražotājs Mitsubishi, kurš kā viens no pirmajiem ir sācis elektroauto ražošanu masveidā, ir panācis vienošanos ar Igaunijas valdību par veselu 507 i-MiEV automobiļu piegādi tā dēvētās “Zaļo investīciju shēmas” ietvaros.

507 i-MiEV vienības – tas ir lielākais elektroautomobiļa pasūtījums pasaulē, un Igaunijas valdība to īsteno nolūkā veicināt zaļo domāšanu un samazināt CO2 izmešu apjomu. Turklāt to palīdzēs panākt ne tikai i-MiEV, kas pārvietojas bez jebkādiem kaitīgiem izmešiem; apmaiņā pret automobiļiem Mitsubishi Corporation saņems no Igaunijas emisiju kvotas 10 miljonu tonnu apmērā atbilstoši Kioto protokola ietveros atrunātajiem emisiju tirdzniecības nosacījumiem.

Avots: Tvnet.lv

Elektromobiļus Igaunijā plānots lietot ikdienas vajadzībām, piemēram, nodot sociālo darbinieku vai pašvaldību pārstāvju rīcībā, lai tie pilsētas satiksmē pārvietotos videi maksimāli draudzīgā manierē. Elektromobiļus varēs iegādāties arī privātpersonas. Visus auto Mitsubishi plāno piegādāt līdz šā gada decembrim, turklāt, kas būtiski, līdz 2013. gadam japāņu koncerns sola izbūvēt arī 250 elektroauto uzlādes vietas lielākajās pilsētās un noslogotāko šoseju malās.

507 i-MiEV Igaunijā būs tikai sākums, jo kaimiņvalstī plānots iedzīvotājus radināt pie elektriskā transporta lietošanas arī ārpus urbanizētās vides un personīgā transporta elektrifikāciju pārvērst par valsts mēroga pasākumu, kura mērķis ir panākt, lai atjaunojamās enerģijas daļa transporta sektorā tuvākajos dažos gados palielinās līdz 10%.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *