Igaunijā uzvar sociāldemokrāti

09 / 03 / 2011
Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Draugiem Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Facebook Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Google+ Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on LinkedIn Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on LiveJournal Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Pinterest Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Tumblr Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Twitter Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Wordpress Share 'Igaunijā uzvar sociāldemokrāti' on Email

Kā kļuvis zināms, 2011. gada 6. martā noslēgušos parlamenta vēlēšanās vēsturiskus panākumus guvuši Igaunijas sociāldemokrāti (SDE). Salīdzinot ar iepriekšējo vēlēšanu iznākumu, jaunajā parlamentā SDE deputātu vietu skaits ir palielinājies no 10 uz 19 (no 101, vēlēšanu rezultāts – 17.1%), un tas ir labākais rezultāts kopš atjaunotās republikas pirmajām vēlēšanām 1992. gadā.

Autors: Māris Grīnvalds, Kreisie.LV

SDE ir uzskatāma par lielāko ieguvēju šajās vēlēšanās. Taču neskatoties uz to, pašlaik izskatās, ka līdz šim esošā centriski-labējā koalīcija saglabāsies, jo premjerministra A. Ansipa vadītā Reformu partija ir ieguvusi papildus 2 vietas (33 no 101, vēlēšanu rezultāts – 28.6%), bet konservatīvo partiju „Par Tēvzemi” un „Res Publica” apvienība guva 4 papildus vietas (23 no 101, vēlēšanu rezultāts – 20.5%), kopā saglabājot arī vairākumu parlamentā.

Par lielākajiem neveiksminiekiem uzskatāmi centriski-kreisā Centra partija (vada E. Savisārs), kuras deputātu vietu skaits samazinājās (par 3 vietām, 26 no 101, vēlēšanu rezultāts – 23.3%), kā arī Tautas apvienība un Zaļo partijas, neviena no kurām nepārvarēja 5% barjeru.

Vērtējot atbalstu atsevišķiem deputātu kandidātiem, vislielāko balsu skaitu ieguvis Centra partijas vadītājs Edgars Savisārs (virs 23 000 balsu, pārspējot iepriekš uzstādīto premjerministra A. Ansipa 2007. gada vēlēšanu rekordu (22 556)). Par jauno sociāldemokrātu līderi Svenu Mikseru, kura partija vēlēšanās startēja ar saukli „Par jaunu sākumu!”, nobalsoja 7435 vēlētāji, kas ir augstākais rezultāts partijā.

Vēlēšanās piedalījās 62.9% Igaunijas balsstiesīgo iedzīvotāju, kas ir par 1% vairāk kā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās 2007. gadā. Aktīvākie vēlētāji bija Tallinā (70%), kūtrākie – pārsvarā krieviski runājošo iedzīvotāju apdzīvotajā Ida-Viru apgabalā (55.4%).

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie