Muļķis un 100 lati

Vai tie, kas vēl palikuši medicīnā un glābj cilvēku dzīvības, pēc valdības domām, ir muļķi? – vaicā Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, komentējot aizsardzības ministra Arta Pabrika teikto, ka par 100 latiem strādā tikai muļķi.

Autors: Uldis Rācenis, Diena.lv

V. Keris atgādina, ka pēdējos divos gados medicīnas aprūpē algas samazinātas par 20 procentiem, savukārt tautsaimniecībā kopumā – par 8 procentiem.

“No Pabrika teiktā izriet, ka tādas vērtības kā humānisms, entuziasms un pienākuma apziņa vairs nav nekādā vērtē. Svarīgākā valsts reforma – reforma valdošo politiķu galvās – nav notikusi. Man ir patiešām žēl, ka Pabriks ir tik ciniski izteicies,” tā V. Keris.

Lūgts komentēt algu celšanu premjera birojā, A. Pabriks trešdien LNT ziņās pauda viedokli, ka tas vajadzīgs, lai valsts pārvaldē noturētu tik nepieciešamos profesionāļus.

Artis Pabriks: “Konsolidācija nenozīmē tikai to, ka valstis var vadīt tikai muļķi. Un par 100 latiem var strādāt tikai muļķi. No šāda viedokļa skatoties, tas ir mūsu visu interesēs, lai valsts pārvaldē mēs tomēr paturētu spējīgus cilvēkus.”

Otrdienas vakarā savā tvitera kontā Pabriks ierakstījis: “Atvainojos par nekorekto izteikumu par 100 Ls. Vēlējos pateikt, ka diez vai spētu atrast profesionālu cilvēku, kas šo darbu darītu par brīvu.”

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *