Aristotelis un Latvija

“Šodien novērojams paradokss – visi grib būt savas valsts patrioti, bet, saka – lūk, tādu valsti un sistēmu mēs nemīlam. Cilvēki neko labu savā valstī neredz, tomēr paši neko negrib darīt un uzsver, ka politikā jau nu gan viņi neies. Ja grieķu filozofs Aristotelis šodien dzirdētu, ka cilvēki kurn par savu valsti, bet paši neko negrib darīt politikā, tad noteikti teiktu, ka šie cilvēki savu dzīvi dzīvo veltīgi, jo Senajā Grieķijā bija uzskats – cilvēks sevi var izprast tikai tad, ja sadarbojas ar citiem.”

Tā intervijā radio “Balkom 93,9” teica aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Avots: Apollo.lv

“Cilvēki, kurus jūs redzat valdībā, paši esat izvēlējušies, paši ievēlējuši. Un, ja šie cilvēki jums šķiet nepieņemami, tad mēģiniet kaut ko mainīt,” teica Pabriks.

Pabriks tāpat norādīja, ka ļoti viegli mīlēt valsti, kad viss ir kārtībā, bet daudz grūtāk – apstākļos, kādos pašlaik nonākusi valsts, kad valda krīze, ir zemas algas un gaidāmi jauni budžeta konsolidācijas pasākumi.

“Dažkārt, lasot internetā visus šos negatīvos komentārus par sevi, es domāju – ja šie cilvēki par šo pašu naudu un tādā pašā laikā manu darbu var izdarīt labāk – es ar prieku savus pienākumus nekavējoties nodotu viņiem. Ja nē, tad labāk cietiet klusu!” teica Pabriks.

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “Aristotelis un Latvija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *