Valsts bojāeja

09 / 02 / 2011
Share 'Valsts bojāeja' on Draugiem Share 'Valsts bojāeja' on Facebook Share 'Valsts bojāeja' on Google+ Share 'Valsts bojāeja' on LinkedIn Share 'Valsts bojāeja' on LiveJournal Share 'Valsts bojāeja' on Pinterest Share 'Valsts bojāeja' on Tumblr Share 'Valsts bojāeja' on Twitter Share 'Valsts bojāeja' on Wordpress Share 'Valsts bojāeja' on Email

Vērtību sistēma Latvijā brūk, bet, ja tās nav, valsts arī pazūd, intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” teica bijušais VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” prezidents un tagadējais valdes padomnieks Inesis Feiferis. Viņa skatījumā valsts izzušanas iespējamība ir elementāra. “Latvija kā simbols, protams, paliks, bet jāatceras, ka valsti veido cilvēki. Ja cilvēki netic valstij, tad par tās raizēm viņiem būs nospļauties, jo par viņu problēmām tāpat neviens neinteresējas un vēl ņem un apzog. Kā šādu valsti var atbalstīt? Tas nozīmē, ka valsts nav,” uzskata Feiferis.

Avots: ziņu aģentūra LETA

Feiferis gan atzīst, ka formāli valsts jau būtu un pastāvētu, bet šo valsti cilvēki vairs nemīlētu un necienītu. “Valsts ir tikai tik ilgi, kamēr esam patrioti sistēmai, kas eksistē. Tā kā arvien vairāk spļaujam tai virsū, ir bīstamība, ka valsts nebūs…” pieļāva baņķieris.

Norādīts, ka iezīmē ļoti negatīvu scenāriju, Feiferis sacīja: “Nesaku pozitīvs vai negatīvs, bet visas tās darbības, kurām tautai ir jāiet cauri, uz to velk.” Vaicāts, kā to pārtraukt, viņš pauda bažas, ka cilvēkiem būs jāiziet cauri pamatīgai krīzei, lai gūtu atziņu, ka tā tālāk nevar dzīvot.

“No savas pieredzes varu teikt, ka, ja nemainīsim ekonomikas paradigmu, tad pēc īsa brīža būs vēl viena krīze, jo ekonomiku balstām uz pieņēmumiem, ka cilvēks ir egoists un darbojas tikai pašlabuma gūšanai. Krīzes atkārtosies tik ilgi, kamēr sapratīsim, ka jādzīvo citādi un nevar dzīties tikai pēc naudas un peļņas, nedomājot par citiem,” uzsvēra ekonomikas zinātņu doktora grādu ieguvušais baņķieris.

Viņaprāt, ja Latvijas cilvēki pārstās ticēt, ka ir šīs valsts pilsoņi, un nesāks sadarboties ar ievēlētajiem tautas priekšstāvjiem un neuzticēsies saviem tuvākajiem un kaimiņiem, tad tā zināmā mērā būs Latvijas valsts bojāeja.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie