Jaunieši par pārmaiņām

Jaunatnes Sociāldemokrātiskā savienība (JSS), būdama Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) sadarbības organizācija, piedalās partijas darbā un norisēs jau daudzus gadus. Vairums JSS biedru kļuvuši arī par partijas biedriem un kandidējuši vēlēšanu sarakstos. Šobrīd, pēc neveiksmīgās vēlēšanu kampaņas un tās rezultāta – 0,64% saņemtā vēlētāju atbalsta – secinām, ka partijai steidzami jāmainās, lai tā turpinātu pastāvēt, spētu piesaistīt sekotājus un varētu realizēt savas idejas, arī sadarbojoties ar JSS.

Sagatavoja: Jānis Raubiško, JSS ģenerālsekretārs

Sociāldemokrāti jau trešo sasaukumu nav spējuši iegūt pārstāvniecību parlamentā un šoreiz ne tikai nav iegūta pārstāvniecība, bet nav gūts arī valsts finansējumu un rezultāts ir sliktākais vairāk nekā 100 gadu garajā partijas vēsturē. JSS prezidente Lelde Kaunese: „Partija šobrīd vienkārši neeksistē nedz publiskajā telpā, nedz sabiedrības acīs, it īpaši jaunu cilvēku redzeslokā. JSS aktivitātes lielā mērā atkarīgas no atbalsta sociāldemokrātijai kopumā un, tā kā LSDSP ir galvenie šo ideju nesēji Latvijā, mums ir svarīgs partijas tēls. Lai LSDSP darbu un ideālus atdzīvinātu, partijai pilnībā jāmaina partijas līderus un vadības stilu.”

JSS seko līdzi notikumiem partijā un piedalīsies 29. janvārī paredzētajā 43. partijas kongresā, kurā paredzētas arī partijas vadītāja vēlēšanas. Tieši tās var kļūt par izšķirīgu pagrieziena punktu LSDSP darbībā.

JSS ar prieku pauž savu atbalstu LSDSP priekšsēdētāja amata kandidātam Ansim Dobelim, kurš ilgstoši un aktīvi darbojies JSS rindās kā biedrs, Valdes loceklis un organizācijas prezidents, kurš iepazinis partijas darbu un cilvēkus, strādājot par LSDSP ģenerālsekretāru, un kurš ar idejām un darbiem apliecinājis, ka ir īstens sociāldemokrāts. Sadarbojoties ar JSS biedriem un domubiedriem, šobrīd tiek veidota attīstības programma, kas lielā mērā balstīta tieši jauniem cilvēkiem kā Latvijas nākotnes veidotājiem interesējošos jautājumos, piemēram, jaunatnes nodarbinātības problēmu risināšanā, bezmaksas augstākās izglītības ieviešanā un izglītības kvalitātes risinājumu meklēšanā. Jaunieši ir sabiedrības virzītājspēks, un no izglītota un augsti kvalificēta darbaspēka ir atkarīga valsts nākotne un labklājība, tāpēc JSS uzskata, ka ir nepieciešams samazināt jauniešu izbraukšanu no valsts, vienlaikus rūpīgi pārveidojot un uzlabojot valsts izglītības sistēmu, lai tā būtu pieejama visiem izglītoties gribošajiem, efektīva un kvalitatīva.

„Es redzu, ka kopā ar aktīviem un moderni domājošiem partijas biedriem, varam sociāldemokrātiskajās idejās ienest svaigu elpu un atgriezt tās valsts politikā,” saka Ansis Dobelis, „Zinu, ka to visu šodien mēs varam izdarīt un kopīgiem spēkiem atgūt sabiedrības uzticību sociāldemokrātijai. Tādēļ kongresā piedāvāsim savu rīcības plānu partijas atjaunošanai, piedāvāsim savu komandu, kas ir gatava aktīvi strādāt mērķu sasniegšanai. Es ticu, ka kongresā gūsim delegātu uzticību.”

Mēs arī aicinām ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram ir svarīga valsts nākotne un kurš atbalsta sociāldemokrātiskās idejas, iesaistīties partijas darbā, lai visi kopā Latviju veidotu par labklājības valsti, kurā solidaritāte, taisnīgums un pilsoņu brīvības ir pašsaprotamas lietas.

www.jauniesocialdemokrati.lv

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *