Par Latvijas ārpolitiku

25 / 01 / 2011
Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Draugiem Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Facebook Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Google+ Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on LinkedIn Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on LiveJournal Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Pinterest Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Tumblr Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Twitter Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Wordpress Share 'Par Latvijas ārpolitiku' on Email

Šonedēļ Saeimā paredzētas pirmās ārpolitikas debates, kurās piedalīsies gan Ārlietu ministrs, gan ārvalstu diplomāti. Šo debašu gaidās arī Latvijas Radio 1 studijā tika sarīkotas līdzīgas debates ar Saeimas deputātiem, sašaurinot tēmu līdz Latvijas attiecībām ar kaimiņvalstīm ārpus Baltijas.

Diskusijā piedalījās Atis Lejiņš (Vienotība), Gaidis Bērziņš (VL/TB-LNNK), Iveta Grigule (ZZS), Sergejs Mirskis (SC), Edgars Zalāns (PLL).

Komentējot situāciju Baltkrievijā, opozīcijas deputāti kritizēja koalīciju par nespēju savlaicīgi reaģēt uz politiskiem notikumiem; pozīcijas deputāts Atis Lejiņš aizstāvēja koalīciju, norādot, ka pirmais rezolūcijas variants, kura projektu iesniegusi „Nacionālā apvienība”, ir bijis emocionāli rakstīts un saturējis nepatiesu informāciju, un tā izplatīšana publiskajā telpā būtu vedusi pie izgāšanās. Savukārt, rezolūcijas jaunais variants, kuru izstrādājusi un pieņēmusi Ārlietu komisija (turklāt vienbalsīgā lēmumā, piedaloties arī opozīcijas pārstāvjiem) ir pārdomāts un pietiekami spēcīgs.

Runājot par Latvijas sasniegumiem ārpolitikā, deputāts A. Lejiņš (kurš ir arī Latvijas Ārpolitikas institūta dibinātājs un patreiz tā goda direktors) aicināja vispirms apzināties, ko Latvijai patiesībā nozīmē esība Eiropas Savienībā un NATO – salīdzinot ar pietiekami neseno pagātni, kurā Latvija pasaulei nelikās tik nozīmīga, lai varētu par to kaut sapņot. Viņaprāt, to nenovērtējot, nav iespējams pilnībā apzināties tuvējo debašu nozīmību un jaunas ārpolitikas stratēģijas izstrādāšanas virzienu.

Īpaši A. Lejiņš uzsvēra nepieciešamību gatavoties 2015. gada ES prezidentūrai, jo tik lielu atpazīstamību Latvija citādi vairs nevarēs iegūt. Nedrīkst pieļaut citu valstu kļūdas – piemēram, kā publiskajā telpā izgāzusies Ungārija ar starptautiski nosodīto preses likumu vai Čehija ar tās prezidentūras laikā kritušo valdību. Visiem ir jāliek spēki kopā, lai 2015. gadu Latvija sagaidītu ar cieņu un tās vārds pozitīvi izskanētu starptautiskajā arēnā.

► Kreisie.LV aicina noklausīties pilnu raidījuma ierakstu:

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie