Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju

12 / 01 / 2011
Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Draugiem Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Facebook Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Google+ Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on LinkedIn Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on LiveJournal Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Pinterest Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Tumblr Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Twitter Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Wordpress Share 'Sociāldemokrāti nosoda Baltkrieviju' on Email

Pēc 2010. gada 19. decembrī notikušajām vēlēšanām, kurās ar pārliecinošu balsu vairākumu uzvaru guva esošais prezidents Aleksandrs Lukašenko, sekoja vairākas vardarbības, saspringuma un neskaidrības nedēļas. Opozīcija apvainoja A. Lukašenko masveida rezultātu viltošanā. Vēlēšanu dienas vakarā un vēlāk notikušo demonstrāciju dalībniekiem bija sadursmes ar policiju, daži prezidenta kandidāti tika aizturēti un simtiem aktīvistu arestēti.

Eiropas Sociāldemokrātu partijas (PES) prezidents Pols Nīrups Rasmusens, izsakot dziļu satraukumu par situāciju, norāda: “Esmu satriekts par Baltkrievijas varas iestāžu metodēm. Lukašenko diktētās represīvās darbības veicināja nepieņemamus vardarbības aktus un arestus, ieskaitot dažu opozīcijas līderu un prezidenta kandidātu, kā arī arodbiedrību līdera Mihaila Kovaļkova aizturēšanu. Viņus visus nekavējoties ir jāatbrīvo.

Baltkrievijas valdības lēmums slēgt EDSO misijas Minskā biroju tikai pastiprina Eiropas Savienības (ES) un starptautiskās sabiedrības bažas par situāciju valstī. Es vēlētos apliecināt mūsu solidaritāti ar Baltkrievijas demokrātiskajiem spēkiem. PES pilnībā atbalsta valsts sociāldemokrātiskās partijas, ieskaitot BSDP (Narodnaya Hramada) un BSDP (Hramada), kā arī to apņēmību cīņā par demokrātisku pārvaldi, cilvēktiesībām, brīvām un taisnīgām vēlēšanām.

PES pieprasa Baltkrievijas varas iestādēm pārtraukt represijas pret saviem pilsoņiem un uzsākt valstī reālas demokrātiskas reformas. ES jāapsver iepriekš noteikto sankciju atjaunošanu attiecībā uz Baltkrievijas oficiālajām amatpersonām un pārstāvjiem, kas bijuši iesaistīti vardarbības veicināšanā pret miermīlīgajiem protestētājiem.”

Pirmie EDSO vadītās Starptautiskās vēlēšanu novērošanas komisijas atzinumi norāda uz to, ka Baltkrievijai ir būtiskas problēmas ar atbilstību EDSO kritērijiem, kurus šī valsts ir apņēmusies ievērot. ES Augstā pārstāve Katrīna Eštone, kopā ar ASV Valsts sekretāri Hilariju Klintoni nosodot vardarbīgo rīcību, atgādināja, ka ES ir gatava stiprināt savu sadarbību ar Baltkrieviju, bet tikai ar nosacījumu, ka tiks ievēroti demokrātijas, likuma varas un cilvēktiesību principi.

Informāciju sagatavojis: Māris Grīnvalds, Kreisie.LV

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie