LVSADA saņem balvu

06 / 01 / 2011
Share 'LVSADA saņem balvu' on Draugiem Share 'LVSADA saņem balvu' on Facebook Share 'LVSADA saņem balvu' on Google+ Share 'LVSADA saņem balvu' on LinkedIn Share 'LVSADA saņem balvu' on LiveJournal Share 'LVSADA saņem balvu' on Pinterest Share 'LVSADA saņem balvu' on Tumblr Share 'LVSADA saņem balvu' on Twitter Share 'LVSADA saņem balvu' on Wordpress Share 'LVSADA saņem balvu' on Email

2011. gada 5. janvārī Eiropas nevalstisko organizāciju tīkls SOLIDAR, kurā ietilpst 52 dalīborganizācijas, kas darbojas 90 pasaules valstīs, ir paziņojis, ka ikgadējā “Silver Rose” balva Eiropas sociālā taisnīguma kategorijā ir piešķirta Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībai (LVSADA) par tās aktivitātēm sakarā ar iesniegumu Eiropas ombudam par stāvokli Latvijas veselības aprūpes sistēmā.

Šī balva tika izveidota 2000. gadā un tiek pasniegta tiem indivīdiem un organizācijām, kuriem nepieciešama palīdzība atpazīstamības celšanai, lai popularizētu viņu izcilo darbību, kas vērsta uz cīņu par taisnīgas un pilsoniskas sabiedrības veidošanu. Starp tās ieguvējām ir arī Somijas prezidente Tarja Halonena.

Informāciju sagatavojis: Māris Grīnvalds, Kreisie.LV

Kā jau iepriekš plaši izskanējis dažādos Latvijas medijos, LVSADA kopā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju SUSTENTO un Latvijas Pacientu ombudu 2010. gada vasarā rīkoja parakstu vākšanas kampaņu, lai gūtu pēc iespējas plašāku Latvijas iedzīvotāju atbalstu to kopīgi sagatavotajai sūdzībai par stāvokli Latvijas veselības aprūpes sistēmā Eiropas ombudam. 2010. gada novembrī no Briseles tika saņemta priecīga ziņa, ka Eiropas ombuds, novērtējot tās pamatotību un atbilstību Eiropas likumdošanai, ir pieņēmis sūdzību izskatīšanai un vērsies pie Eiropas Komisijas priekšsēdētāja ar lūgumu sniegt attiecīgu atzinumu.

Pateicoties Latvijas sociāldemokrātu aktivitātēm (galvenokārt, LSDSP) – gan savācot vairāk kā desmit tūkstošus parakstu visā Latvijā, gan popularizējot šīs aktivitātes Eiropas līmenī, doto iniciatīvu apsveica un atbalstīja arī Eiropas Sociāldemokrātu partija (PES). 2010. gada septembra nogalē LVSADA un tās partneri saņēma PES ģenerālsekretāra F. Korderī atbalsta vēstuli, bet decembra sākumā PES nominēja LVSADA šai balvai, tādējādi nodrošinot šīm aktivitātēm ārkārtīgi nepieciešamo papildus rezonansi Eiropas līmenī.

Balva LVSADA pārstāvim tiks pasniegta svinīgā ceremonijā Eiropas Parlamentā Briselē 2010. gada 1. martā.

Kreisie.LV sirsnīgi sveic LVSADA, tās sadarbības partnerus, šajās aktivitātēs iesaistītos Latvijas sociāldemokrātus, kā arī visus tos cilvēkus, kas solidarizējās un ar savu aktīvo darbu nodrošināja šai svarīgajai aktivitātei Eiropas mēroga skanējumu!

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie