Par situāciju LTV

22 / 10 / 2010
Share 'Par situāciju LTV' on Draugiem Share 'Par situāciju LTV' on Facebook Share 'Par situāciju LTV' on Google+ Share 'Par situāciju LTV' on LinkedIn Share 'Par situāciju LTV' on LiveJournal Share 'Par situāciju LTV' on Pinterest Share 'Par situāciju LTV' on Tumblr Share 'Par situāciju LTV' on Twitter Share 'Par situāciju LTV' on Wordpress Share 'Par situāciju LTV' on Email

Latvijas Televīzijas (LTV) arodbiedrība šodien izplatījusi medijos atklāto vēstuli, kurā pauž satraukumu par būtisku kritumu Latvijas Televīzijas reitingos un uzņēmuma pārvaldības kvalitātē.

“Uzsveram, ka šī ir jau atkārtota vēršanās pie LTV vadības un NEPLP,” teikts vēstules tekstā. “Jau gada sākumā (06.01.10.) tapušajā vēstulē LTV vadībai un Nacionālajai Radio un Televīzijas padomei, paudām sekojošas bažas:

Mūsuprāt, LTV netiek pārvaldīta atbilstoši sabiedriskā medija statusam. Sabiedriskajam medijam jābūt paraugam gan raidījumu satura un formas ziņā, gan īstenojot labo praksi pārvaldībā. Sabiedrība nevar ticēt medijam, ja pašā organizācijā netiks ievēroti taisnīguma, godīguma un cieņas pret cilvēku pamatprincipi. Latvijas Televīzijas, kā sabiedriskā medija statuss tiek gremdēts. Mūsu bažas ir, ka televīzijas pašreizējās vadības darba stils un tendences grauj Latvijas Televīzijas prestižu un apdraud tā pastāvēšanu ilgtermiņā. Proti, mazinot tās konkurētspēju, demotivējot darbiniekus, neefektīvi pārvaldot resursus un īstenojot nesamērīgu un netaisnīgu personālpolitiku. Finanšu krīzes apstākļos veiktās reformas LTV iekšienē nenotiek pēc būtības, bet tiek īstenotas uz televīzijas galvenā pamata – televīzijas programmas rēķina, padarot radošo darbu televīzijā arvien smagāk veicamu, radot tiešus draudus raidījumu kvalitātei un vairojot emocionālo spriedzi kolektīvā.

Diemžēl NEPLP neuzskatīja par nepieciešamu pat atbildēt.

Šīs bažas atkārtoti apstiprinājās priekšvēlēšanu laikā, kad sākotnēji LTV vadība nolēma vispār (!) nerīkot priekšvēlēšanu diskusiju raidījumus un pēc tam tos sarīkoja lielā steigā un ārkārtīgi neprofesionāli. Vēlāk atbildība par neveiksmēm tika novelta uz raidījumu vadītājiem. Priekšvēlēšanu diskusiju pilnīgu izgāšanos apstiprina 2010.gada septembra reitingi, kas Latvijas Televīzijai krituši līdz pat 7,5 procentiem. Veidojot priekšvēlēšanu diskusiju raidījumus netika ņemts vērā raidījumos iesaistīto radošo cilvēku viedoklis, bet tika uzspiesta kanāla vadības plašāk neizdiskutētā koncepcija. Uzskatām, ka šajā un citos gadījumos reitingu kritums ir tieši saistīts ar vadības nespēju organizēt kvalitatīvu darbu.

Paužam arī satraukumu par neskaidrībām ap KHL līgumu, kā arī par pēdējā gada laikā izdarītajo iepirkumu konkursu rezultātiem. LTV arodbiedrības valdes un LTV vadības tikšanās laikā LTV ģenerāldirektors pieļāva iespēju KHL līguma realizēšanai nepieciešamo trūkstošo summu piesaistīt no LTV nacionālā pasūtījuma budžeta.

Vēlamies atkārtoti vērst sabiedrības uzmanību uz norisēm sabiedriskajā medijā, kas var apdraudēt vārda brīvību demokrātiskā sabiedrībā! Lūdzam Nacionālajai Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai izvērtēt LTV vadības darbu!

Tāpat lūdzam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Valsts kontroli pievērst pastiprinātu uzmanību Latvijas Televīzijā notiekošajiem procesiem!”

LTV arodbiedrības valdes priekšsēdētāja Līga Vanaga informēja, ka personīgi vēstule nosūtīta VSIA LTV valdes loceklim Edgaram Kotam, NEPLP priekšsēdētājam Ābramam Kleckinam, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājai Ingrīdai Circenei, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam  Normundam Vilnītim, Valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie