Zaļo darbu diena – izdevusies!

“Mēs uzskatām, ka kampaņa izdevās,” apgalvo biedrības „homo ecos:” izpilddirektore Sanita Rībena, runājot par visā pasaulē un Latvijā notikušo zaļo darbu kampaņu “10/10/10”. Pasaulē šai dienā notikuši apmēram 6000 dažādu pasākumu, vairāk kā 40 no tiem Latvijā.

“Cilvēki dalījās savās zināšanās, izteica atbalstu zaļām iniciatīvām, ieguva jaunu pieredzi un draugus,” saka S. Rībena. “Zaļais dzīvesveids nav abstrakts skaņu sakopojums, tās ir konkrētas ikdienas izvēles, ko katrs no mums var izvēlēties vai neizvēlēties veikt. Kampaņas dalībnieki izvēlējās braukt ar velosipēdu, mainīties ar drēbēm, lietām un grāmatām, izteikt atbalstu PET pudeļu depozītam, stādīt mežu, uzkopt savu apkārtni, gatavot veselīgas maltītes un darīt vēl daudz citu, tik pat konkrētu lietu. CO2 izmešu pieaugums nav abstrakcija, tas ir process, ko varam ietekmēt, izdarot savas ikdienas izvēles.”

Kampaņu Latvijā atklāja simboliska 10/10/10 izveidošana Doma laukumā 10. oktobrī pl. 10:10 no rīta. Ciparus veidoja vairāk kā 100 cilvēku kopā ar saviem velosipēdiem. “Garnier” sadarbībā ar vides organizāciju “Projekts Pēdas” un 50 talciniekiem Grāpju pussalas sakopšanas talkā 2 stundu laikā attīrīja teritoriju no 3 kubikmetriem PET pudeļu un 850kg citu atkritumu. “Green Mood” un “homo ecos:” parakstu vākšanas akcijā PET pudeļu depozīta sistēmas izveidošanas atbalstam t/c “Domina” 2 stundu laikā tika savākti gandrīz 500 paraksti. 14 Juglas vidusskolas skolēni un skolotāji Garkalnes mežos iestādīja 3000 kokus. Un tie ir tikai daži skaitļi no kopā šai dienā padarītā.

Biedrības „homo ecos:” mērķis ir radīt sociālu kustību, kuras dalībnieki ne vien emocionāli atbalsta videi draudzīgas idejas, bet arī praktizē dzīvesveidu/darbību, kas nenodara kaitējumu videi un cilvēkam.

► Par akciju 10/10/10: http://kreisie.lv/?p=1054

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *