Par naudu un biedriem

Aptaujājām uz 10. Saeimu kandidējošās partijas par sekojošo: Kā veicināsiet to, ka partijas ir mazāk atkarīgas no ziedotājiem, bet ir vairāk ieinteresētas piesaistīt biedrus?

1. Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā: Jau panācām tamdēļ valsts līdzfinansējumu partijām. To varētu piesaistīt arī biedru skaitam + vajag vairāk bezmaksas reklāmas laika.

2. Vienotība: Šogad pieņemti grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā. Partiju daļēja finansēšana no valsts budžeta no 2012.gada.

3. Ražots Latvijā: Patreizējās Saeimā esošās oligarhu partijas ir pilnīgi atkarīgas no sponsoriem. Tas ir jāmaina – steidzami.

4. Saskaņas centrs: Partijai jādzīvo no biedru naudām un noteiktā finansējuma no budžeta. Ziedojumi un labdarība būtu attiecināmi uz citām organizācijām.

5. Tautas kontrole: Obligātais biedru skaits jāpalielina vismaz uz 500. Valsts finansējums 2% pārvarējušām partijām arī mazinās sponsoru ietekmi.

6. Zaļo un zemnieku savienība: Atbalstu partiju finansēšanu no valsts budžeta. Ko Jūs teiktu par saimnieku, kurš savam mājas pārvaldniekam nemaksā algu (lai pats protas)?!

7. Par prezidentālu republiku: Tas jau tiek darīts. Esam pilnīgi neatkarīgi no “naudas maisiem”, partijas budžetu veido tikai biedru naudas un ziedojumi.

8. Par labu Latviju: Jāpalielina likumā paredzēto biedru skaitu un valstij daļēji jāfinansē Saeimā esošās politiskās partijas.

9. Atbildība: nav atbildes

10. Daugava Latvijai: Pašlaik vēlēšanās izvairāmies piesaistīt “sponsorus”, tieši šeit sākas korupcija.

11. Pēdējā partija: Partiju sistēma ir nevajadzīgs rudiments, kuru vajag likvidēt un mēs to izdarīsim. Tāpēc arī mēs esam Pēdējā partija.

12. Visu Latvijai – TB/LNNK: Jābūt pasākumu kopumam, kas ietver sākumdeklarāciju, pilnus lielāko ziedotāju auditus, samazinātas maksimālās ziedojumu summas un līdzīgi.

13. Kristīgi demokrātiskā savienība: Likumdošanā tad jānosaka zemāki atļauto ziedojumu “griesti”.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *