Par naudu un biedriem

01 / 10 / 2010
Share 'Par naudu un biedriem' on Draugiem Share 'Par naudu un biedriem' on Facebook Share 'Par naudu un biedriem' on Google+ Share 'Par naudu un biedriem' on LinkedIn Share 'Par naudu un biedriem' on LiveJournal Share 'Par naudu un biedriem' on Pinterest Share 'Par naudu un biedriem' on Tumblr Share 'Par naudu un biedriem' on Twitter Share 'Par naudu un biedriem' on Wordpress Share 'Par naudu un biedriem' on Email

Aptaujājām uz 10. Saeimu kandidējošās partijas par sekojošo: Kā veicināsiet to, ka partijas ir mazāk atkarīgas no ziedotājiem, bet ir vairāk ieinteresētas piesaistīt biedrus?

1. Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā: Jau panācām tamdēļ valsts līdzfinansējumu partijām. To varētu piesaistīt arī biedru skaitam + vajag vairāk bezmaksas reklāmas laika.

2. Vienotība: Šogad pieņemti grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā. Partiju daļēja finansēšana no valsts budžeta no 2012.gada.

3. Ražots Latvijā: Patreizējās Saeimā esošās oligarhu partijas ir pilnīgi atkarīgas no sponsoriem. Tas ir jāmaina – steidzami.

4. Saskaņas centrs: Partijai jādzīvo no biedru naudām un noteiktā finansējuma no budžeta. Ziedojumi un labdarība būtu attiecināmi uz citām organizācijām.

5. Tautas kontrole: Obligātais biedru skaits jāpalielina vismaz uz 500. Valsts finansējums 2% pārvarējušām partijām arī mazinās sponsoru ietekmi.

6. Zaļo un zemnieku savienība: Atbalstu partiju finansēšanu no valsts budžeta. Ko Jūs teiktu par saimnieku, kurš savam mājas pārvaldniekam nemaksā algu (lai pats protas)?!

7. Par prezidentālu republiku: Tas jau tiek darīts. Esam pilnīgi neatkarīgi no “naudas maisiem”, partijas budžetu veido tikai biedru naudas un ziedojumi.

8. Par labu Latviju: Jāpalielina likumā paredzēto biedru skaitu un valstij daļēji jāfinansē Saeimā esošās politiskās partijas.

9. Atbildība: nav atbildes

10. Daugava Latvijai: Pašlaik vēlēšanās izvairāmies piesaistīt “sponsorus”, tieši šeit sākas korupcija.

11. Pēdējā partija: Partiju sistēma ir nevajadzīgs rudiments, kuru vajag likvidēt un mēs to izdarīsim. Tāpēc arī mēs esam Pēdējā partija.

12. Visu Latvijai – TB/LNNK: Jābūt pasākumu kopumam, kas ietver sākumdeklarāciju, pilnus lielāko ziedotāju auditus, samazinātas maksimālās ziedojumu summas un līdzīgi.

13. Kristīgi demokrātiskā savienība: Likumdošanā tad jānosaka zemāki atļauto ziedojumu “griesti”.

Vēl šajā kategorijā:

Tags:

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie